W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

Współpracują z nami

Wspierają nas

Aktualności

39 Międzynarodowy Bieg Warciański

Adam Nowicki i Katarzyna Kowalska wygrywają 39 Międzynarodowy Bieg Warciański. Mocna obsada i słoneczna pogoda sprzyjały biciu rekordów życiowych.

Na starcie 39 Międzynarodowego Biegu Warciańskiego stanęło 550 biegaczy a wśród nich elita polskich biegaczy m.in. Paweł Ochal, Aleksander Dragan, Tomasz Szymkowiak, Adam Nowicki, Monika Kaczmarek oraz Ewa Jagielska. Taka obsada gwarantowała zaciętą rywalizację w mocnym tempie do samej mety. To potwierdziło się potem na trasie.

Jako pierwszy linię mety minął Adam Nowicki w czasie 00:29:44. Zawodnika ASICS FrontRunner Poland dominował na trasie biegu od samego początku, szybko oderwał się od reszty stawki i systematycznie podkręcając tempo samotnie mknął po zwycięstwo. Dla Nowickiego bieg w Kole był ostatnim sprawdzianem formy przed zbliżającym się Frankfurt Marathon. Na drugim miejscu ze stratą 01:16 uplasował się Artur Olejarz (30:50). Jako trzeci linię mety przekroczył Tomasz Szymkowiak z czasem 31:34.

Wśród Pań zwyciężyła Katarzyna Kowalska osiągając wynik 34:18. Jako druga linię mety przekroczyła zeszłoroczna tryumfatorka Ewa Jagielska (34:53), a trzecia była Monika Kaczmarek (34:56).

Najlepszym zawodnikiem z powiatu kolskiego ponownie okazał się Wiktor Kujawa z Kościelca, który trasę biegu pokonał w czasie 33:20. Drugą lokatę zajął Krzysztof Nowosielski z Dąbia, osiągając wynik 36:03. Na najniższym stopniu podium, tak samo jak przed rokiem, stanął Marcin Wojewoda z Koła (36:26).

Tytuł najlepszej zawodniczki powiatu obroniła Michalina Walczak-Pecyna z Budzisławia Starego (38:35). Drugie miejsce zajęła Monika Wojciechowska z czasem 43:52. Na najniższym stopniu podium stanęła Marta Marszałek (44:32).

W klasyfikacji najlepszych zawodników z Koła trzeci raz z rzędy tytuł wywalczył Marcin Wojewoda (36:26) zawodnik Koło Biega. Drugie miejsce zajął Marcin Meier (38:17) z klubu TRI4.PL . Podium uzupełnił Jarosław Sarniak (39:19) reprezentant Geberit Team.

Najlepszą zawodniczką z Koła okazała się być Monika Wojciechowska (Wood-Mizer), która uzyskała czas 43:52, drugie miejsce zajęła Marta Marszałek z Geberit Team. Na najniższym stopniu podium stanęła Małgorzata Nowacka (45:30) również Geberit Team.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła ekipa Szymkowiak Team, przed KB Maraton Turek oraz ReebokRunCrew Łódź.

W Biegu Warciańskim wystartowali również miłośnicy marszu Nordic Walking. 76 kijkarzy rywalizowało na dystansie 5 km. W kategorii Pań pierwsza linię mety minęła Sylwia Miszczak (New4You Team), która wyznaczoną trasę pokonała w czasie 34:05. Druga była Daria Nitecka (No Name Team). Trzecią lokatę zajęła Sylwia Stefańska (Sisters). Wśród mężczyzn zwyciężył Marcin Radomski (Biegam w Sfetsze) z rewelacyjnym czasem 29:21. Na drugim miejscu zameldował się Hieronim Winiarski. Podium uzupełnił Włodzimierz Remisz (Geberit Team).

Wszystkim zawodnikom gratulujemy znakomitych wyników i zapraszamy do udziału w przyszłorocznym jubileuszowym 40 Biegu Warciańskim.